Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde 2018-2019 sezonu İstanbul grubu fikstürü çekildi. TFF’nin İstinye’de bulunan Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleşen kura çekiminde Avrupa ve Anadolu yakası takımlarının maç programları netleşti.

 

Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleşen fikstür çekimine Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Genel Koordinatörü Füsun Erayla’nın yanı sıra Yönetim Kurulu üyeleri Osman Ünal, Aydın Akbaş, Gökhan Taner ev sahipliği yaparken, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Hasan Cevahir, Kağıthane Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Barbaros Akkoyunlu, İstanbul Saha Komiserleri Derneği Atama Kurulu üyesi Ali Gün ve Cemal Sivrikaya ile Sait Dinek, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında yer alan takımların temsilcileri katıldı.

 

SLOGAN: BİRLİKTE PAYLAŞIYORUZ

Fikstür çekimi öncesi Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü Gökhan Taner, yeni sezonda uygulanan statü ve talimatlar hakkında bilgi verdi. 2018-2019 sezonunda sloganlarının “Birlikte Paylaşıyoruz” olduğuna dikkat çeken Gökhan Taner, “Öncelikle yeni sezonun tüm takımlar için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu ligin doğasında birlik ve beraberlik var ve bu her zaman olacaktır. Buna sadece takımlar, futbolcular dahil değil. Eşler, çocuklar da bu beraberliğin bir parçası. Sadece futbolun, skorun ön plana çıkmasını istemiyoruz. Almanya’ya kaybettiğimiz 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık süresi boyunca kullandığımız Birlikte Paylaşıyoruz sloganı, ligimizin dokusuna tamamen uyuyor. Ülke olarak da bizi yansıttığını düşündüğümüz için sloganımızla beraber, tüm güzellikleri, heyecanı, eğlenceli hep birlikte paylaşalım istiyoruz” dedi.  

 

ERAYLA: BİR CUMHURİYET KADINI OLARAK GURUR DUYUYORUM
Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Genel Koordinatörü Füsun Erayla, anlamlı bir günde gerçekleşen fikstür çekiminden dolayı mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Bir Cumhuriyet kadını olarak hem Cumhuriyetimiz’in temellerinin atıldığı hem de Türkiye Futbol Federasyonu’nun kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim’de bir araya gelmekten dolayı mutluyum, sporun içerisinde yer aldığım için de gurur duyuyorum. Yeni sezon, yeni bir heyecanın başlangıcı. Bu yıl takımlar konusunda biraz titiz davrandık, aramızda eski ve yeni takımlarımız da var. Geçtiğimiz yıl gibi güzel bir sezon olacağına inanıyorum. Umuyorum ki sezon sonunda yapacağımız Türkiye Finalleri’nde bu yılı da başarılı bir şekilde taçlandıracağız. Fikstürümüzün herkes için hayırlı olması temennisiyle, sakatlıksız, kazasız, güzelliklerin ön planda olduğu bir sezon diliyorum. Ayrıca, bizlere desteklerini veren ve bugün Orhan Saka Amatörler Evi’nin kapısını bizler için açan TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve İASFK Genel Başkanı Ali Düşmez’e, İASFK Genel Sekreteri ve TFF İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’e çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

HASAN CEVAHİR: HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kağıthane Kulüpler Birliği Başkanı Hasan Cevahir de gerçekleştirdiği kısa konuşmasında, “Cumhuriyetimiz’in ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Genel Başkanımız Ali Düşmez’in nezdinde hepinize hoş geldiniz diyorum. Umuyorum güzel bir sezon olur, güzel anılar biriktirirsiniz. Hepinize teşekkür ediyor, yeni sezonun tüm takımlar için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

TVFL Yönetim Kurulu Üyesi ve Hakem Atama Direktörü Osman Ünal ile Aydın Akbaş da yaptıkları konuşmalarda, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken, yeni sezonun herkes için güzel anıların birikeceği bir sezon olması temennisinde bulundu.

Fikstür çekiminin ardından TFF Orhan Saka Amatörler Evi’nin önünde tüm katılımcılar aile fotoğrafı verdi.