Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2017-2018 sezonunun ilk kupası, Bosphorus Masterler takımının oldu. İstanbul ekibi, TVFL Türkiye Kupası finalinin ikinci maçında Silivri Veteranlar'ı 8-0 mağlup etti ve toplamda 11-2'lik skorla şampiyon olarak bunu başaran ilk takım olarak tarihteki yerini aldı. 

Side Star Spor Kompleksi'nde oynanan TVFL Türkiye Kupası finalinin ikinci maçına, ilk maçta elde ettiği 3-2'lik skor avantajıyla çıkan Kırmızı Siyahlılar, ilk yarıda Mustafa Kocabey'in iki, Cemil Kızılırmak ve Ercan Cingi'nin golleriye soyunma odasına rahat girdi. İkinci yarıda rahat bir oyun sergileyen İstanbul ekibi, Mehmet Ali Demir (2), Cemil Kızılırmak ve Mustafa Kocabey'in golleriyle mücadeleden 8-0 galip ayrıldı.

2017-2018 sezonunda bölge grup müsabakaları da olmak üzere 17 maça çıkan Bosphorus Masterler, 10'uncu galibiyeti sonunda TVFL Türkiye Kupası'nın ilk şampiyonu olarak kayıtlara geçti. 

İstanbul ekibinde Mustafa Kocabey, bu karşılaşmada kaydettiği üç golle toplamda gol sayısını 7'ye çıkararak Green Hill Türkiye Finalleri Gol Krallığı'nda ilk sıradaki yerini korudu.

Kırmızı Siyahlılar, 28 Nisan Cumartesi günü saat 18:00'de yapılacak Türkiye Şampiyonası final mücadelesinin ardından düzenlenecek tören ile kupasına kavuşacak.