Paşabahçe Stadı'nda oynanan mücadelenin uzatma anlarında bulduğu gollerle sahadan 3-2 galibiyetle ayrılan Beykoz Rizeliler Derneği Masterler Futbol Takımı oldu. Ancak Beykoz Masterler SK, maç öncesinde öylesine güzel bir jest geldi ki taraflı-tarafsız herkesin alkışlayacağı bir görüntü ortaya çıktı.

Beykoz Masterler Spor Kulübü Derneği'nin kuruluş sürecinde aynı amaç, hedef doğrultusunda bir araya gelen futbolseverler, daha sonra katıldıkları ligde bir de grup şampiyonluğu yaşamıştı. Zamanla bu ilk kadroda bulunan bazı futbolcular değişik takımlarda görev yapmıştı.

Bu sezon başında yeni kurulan Beykoz Rizeliler Derneği Veteranlar kadrosu oluşurken yeni takımlarının yolunu tutan, daha önce Sarı-Siyahlı takımda görev yapan 12 isme Beykoz Masterler Spor Kulübü Yönetimince hazırlatılan özel teşekkür plaketleri karşılaşma öncesinde taktim edildi. Yapılan bu jetten dolayı Beykoz Rizeliler Derneği Veteranlar takımı adına konuşan takım kaptanı Kamil Çolak, "Beykoz Masterler Kurucu Üyesi olan Başkan Zafer Baş ve Yönetim Kurulu Üyesi, Kulüp Kurucularından Hakkı Baş’a, bu güzel ve manevi değeri çok büyük olan jestlerinden dolayı çok ama çok teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu.

Talip Ercan / Beykoz