Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2017-2018 sezonu geçtiğimiz hafta sonu resmen başladı. Skordan ibaret bir lig olmaması amacıyla Aile vurgusunun öne çıkarıldığı ligin ilk başlama vuruşunu, futbolcu eşleri ile çocuklar yaptı. 

Gülsuyu Asım Kara Stadı'nda Bostancı Veteranlar - Maltepe Masterler mücadelesi öncesi sezon açılışı yapıldı. Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Danışmanı Füsun Erayla, Medya ve İletişim Direktörü Gökhan Taner, Medya Danışmanı Ufuk Gersman ve Hakem Atama Direktörü Osman Ünal'ın ev sahipliği yaptığı açılışa kulüp temsilcilerinin yanı sıra TFF İstanbul İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, Maltepe Kulüpler Birliği Başkanı Bayram Behram Kaçar, TFFHGD İstanbul Şubesi Genel Sekreteri Ömer Ala, Beykoz Masterler Kulübü Başkanı Zafer Baş, futbolcu aileleri ve çocukları katıldı. 

Yeni sezon ile ilgili temennilerin dile getirildiği açılış konuşmasının ardından Bostancı Veteranlar - Maltepe Masterler karşılaşmasının başlama vuruşunu, Ayhan Tanrıyaşükür ile Aileler birlikte yaptı.

Lig Danışmanı Füsun Erayla, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde bir aile ortamı için çok titiz davrandıklarını belirterek, sezon açılışında kendilerini yalnız bırakmayan il protokolüne, kulüp temsilcileri ve ailelerine teşekkür etti.