Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde 2017-2018 sezonun başladı. Marmara 1 Grubu'nda yer alan Maltepe Masterler takımının kalesini koruyan Adil Mirza Özdemir, attığı golle takımına hem puan kazandırdı hem de tarihe geçti. 

Gülsuyu Asım Kara Stadı'nda Bostancı Veteranlar ile Maltepe Masterler takımları arasındaki mücadelenin ilk yarısı 0-0 sona erdi. Seyir zevki yüksek mücadelenin ikinci yarısında oyuna dahil olan Yıldıray Sel 52'de Bostancı ekibini öne geçirdi. 67'de Volkan Baran skora denge getirirken, iki dakika sonra Uğur Kış sahneye çıktı ve skoru 2-1'e getirdi. Mücadele tam da bu skorla bitecek denildiği bölümlerde kaleci Adil Mirza Özdemir sahneye çıktı. 

BOSTANCI VETERANLAR - MALTEPE MASTERLER (MAÇ DETAYI) 

Takımının risk aldığı dakikalarda rakip forvetlere geçit vermeyen Adil, 70+4'üncü dakikada kullanılan kornerde ileri çıktı. Kale sahasına gelen ortayı iyi takip eden başarılı kaleci, rakip savunmadan önce uçarak vurduğu kafa ile topu filelerle buluşturdu. 

Attığı golle takımına sezonun ilk maçında 1 puan kazandıran Adil Mirza Özdemir, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi'nde gol atan ilk kaleci olarak da tarihe geçti.